
Již tuto neděli startuje na rokycanském zimním stadionu Krajská soutěž skupiny C (3.třídy) zápasem Čechie Příkosice proti favoritovi skupiny Tj Sokol Díly. Hraje se od 14.30 hodin.
TJ Sokol Díly se nachází na okrese Domažlice, nedaleko Klenčí pod Čerchovem. Loni příkosickou Čechii dvakrát porazil. Minulá sezóna mluvila jasně, s Příkosicemi mají pozitivní bilanci dvou výher!
Venku – tedy v Rokycanech zvítězili Díly 8:3 , když se o hattricky postarali Lukáš Jindra a Šimon Blažek, po jednom gólu přidali Denis Turhobr a Jakub Budweiser.
Doma jsme pak triumfovali Díly 6:1 – hattrick zaznamenal Denis Turhobr, dvakrát se prosadil Šimon Blažek a jednu branku vstřelil opět Jakub Budweiser.
Čechii Příkosice tedy na úvod čeká těžký soupeř.
Historie hokejového klubu TJ Sokol Díly – prvního soupeře Čechie Příkosice v sezoně
Tým poprvé nastoupil pod názvem TJ Sokol Díly v roce 1999 kdy odehrál první utkání v Chodské lize. V té době se soutěž hraje na stadionu v Sušici a jedná se o neregistrovanou soutěž týmů z Domažlicka. Později se k týmům z Domažlicka přidávají také týmy ze Sušicka a seznam stadiónů na kterých se tato soutěž hraje se rozrůstá o ZS Klatovy. V této soutěži hraje tým HC Sokol Díly se střídavými úspěchy bez přestávky již 11 sezónu. Tým byl několikrát mistrem nebo vicemistrem Chodské ligy a i v dalších sezónách se umisťoval převážně v horní části tabulky. Naposledy HC Sokol Díly vyhrál Chodskou ligu v sezóně 2006/2007.
V průběhu let se celá soutěž zkvalitňovala a tak i náš tým na tuto skutečnost musel reagovat. Během let tým tvořený převážně hráči z Domažlicka a Plzně doplnili hráči ze Sušicka a Klatovska. Někteří hráči z původní sestavy ukončili svou hokejovou kariéru, další přestoupili do jiných týmů. Dosud aktivními pamětníky prvního utkání HC Sokol Díly jsou např. Martin Volfík, Michal Smutný, Luboš Reiniger, Zbyněk Soběhart, Svatopluk Vítovec.
V sezóně 2008/2009 se soutěž přesunula ze Sušice do Domažlic, kde byl otevřen nový hokejový stadión. V sezóně 2008/2009 tým také oslavil 10 výročí svého založení. Od sezóny 2010/2011 je soutěž registrována jako Okresní přebor okresu Domažlice a Tachov. Od sezóny 2012/2013 tým působí v Krajské soutěži mužů Plzeňského kraje. V první sezóně ve skupině D, ze které pro sezónu 2013/2014 postoupil do skupiny C..
V neděli od 20.30 pokračuje Krajská soutěž mužů skupiny C na zimním stadionu v Rokycanech duelem Lipnice – Losiná.
Pro oba celky je to první vystoupení v nadcházejícím ročníku.
Již v sobotu hraje v Rokycanech na zimním stadionu Zbiroh svůj čtvrtý zápas Krajské soutěže první třídy (skupina A), od 19.30 přivítá Luby. Zbiroh zatím čeká na svůj první bod v soutěži.






