Home / HOKEJBAL / Extraliga hokejbalu: TJ Snack Dobřany vyhrál nad Hradcem Králové, tři týmy na první body čekají

Extraliga hokejbalu: TJ Snack Dobřany vyhrál nad Hradcem Králové, tři týmy na první body čekají

Markéta Peclová 20. 9. 2025, Foto: Petra Bílá

Třetí kolo Extraligy mužů nabídlo jen vítězství domácích týmů. V každém utkání diváci viděli alespoň sedm branek, z toho jeden těsný výsledek. První tři body získaly Dobřany, poprvé v základní hrací době uspěly Kladno a Ústí nad Labem. Jak výsledky dalšího hracího dne zamíchaly pořadím v tabulce?

TJ Snack Dobřany vs. HBC Hradec Králové 1988 7:3 (0:1, 3:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 19. Kovářík, 22. Duchek (Prokop, Kovářík), 30. Duchek (Pavlíček, Kolařík), 32. Duchek (Pavlíček, Kolařík), 33. Prokop (Pavlíček, Duchek), 34. Kovářík (Neumaier, Štěpánek), 34. Duchek (Kovářík) – 1. Šimůnek, 40. Kašpar (Hudeček, Kachlík), 43. Kachlík (Blažek).

Střely: 39:28, vyloučení: 5:7, přesilovky: 6:4, využití: 1:0, oslabení: 0:1, diváků: 97.

V posledním utkání se poprvé v novém ročníku představily před svými fanoušky Dobřany, které přivítaly Hradec Králové. Hosté se dostali do vedení už po osmnácti vteřinách a těsný náskok drželi necelých devatenáct minut. Třemi brankami pak skóre otočili domácí a jejich brankostroj pokračoval v další části čtyřmi trefami. V závěru ještě dvěma góly hradečtí hráči snížili, ale domácí už měli velký náskok. Hattrickem k němu pomohl Aleš Duchek a Dobřany si tak zapisují tři body.

Václav Šlehofer st. (TJ Snack Dobřany): Dnešní zápas byl velice těžký. Vypadá to, že to bylo jednoznačné, ale v žádném případě. Obzvlášť když jsme se připravovali s určitou taktickou verzí a hned v osmnácté vteřině jsme vyrobili chybu, kterou Hradec potrestal. Myslím, že na této úrovni je jedno, jestli je to Hradec, Pardubice nebo Ústí nad Labem – jsou tady hodně silní soupeři. Soutěž je, možná mimo Hostivař, ale nevím, jaký tam mají teď kádr, ale pokud tam nebudou mít zase reprezentaci jako to měli loni, obrovsky vyrovnaná. Takže si chybu nesmíme dovolit, je okamžitě potrestaná. Nicméně jsme se s tím srovnali. První třetinu jsme měli trochu mdlou, ve druhé fázi jsme přepli. Chtěli jsme to urvat za každou cenu, což se povedlo. Ve třetí části jsme to ještě umocnili. Pak jsme samozřejmě v hlavách trochu polevili, už jsme byli duchem jinde, také jsme dali šanci jiným klukům, aby se předvedli. Myslím si, že vítězství bylo dnes zasloužené, i když 7:3 vypadá jako nálož, ale v žádném případě nejde Hradec podcenit. Je to kvalitní soupeř. Jsme šťastní, ale nepřeceňujeme to a už koukáme dál, protože sezóna je dlouhá. Příprava začíná pondělkem, tréninkový proces, nějaká rehabilitace. Kluci musí být v amatérském sportu profíci, musí se tak chovat včetně regenerace. To musí vědět všichni sami, ale většina z nich už jsou zkušení borci. Nejsou to patnáctiletí vyjukaní kluci, kteří to tady hrávali dříve. Vyrostli z nich dospělí, tátové od rodin a jede se dál. Musíme se teď povzbudit a pracovat, odrazit se od těchto výsledků. Zmíním i Plzeň – hráli jsme tam výborně a věděl jsem, že to musí přijít. A přišlo, takže v pořádku, hlavy nahoru a jede se dál.

Označeno:

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *